Na
Stawy

KUP JUŻ TERAZ INNOWACYJNY SUPLEMENT DIETY

Czy kolagen ma wpływ

na stawy?

Naturalne białko, które pełni funkcję łączną to kolagen. Znajduje się on w stawach i ścięgnach, Jest to również ważny element skóry, bo odpowiada za jej sprężystość. W skład tego białka wchodzą takie aminokwasy jak: glicyna i prolina. Idealnym sposobem na dostarczenie kolagenu do organizmu jest jego suplementacja w płynnej formie.

Kolagen ma zdolność do odporności na rozciąganie. Tym samym jest to istotny element wchodzący w skład ścięgien, skóry, więzadeł, a nawet rogówki oka. Zdecydowanie najlepszym jakościowo kolagenem jest ten typu II, który znajduje się w chrząstkach stawowych. Kolagen zawarty w suplementach diety świetnie wspiera odbudowę stawowej struktury. Liczne badania pokazują, że najlepszą formą kolagenu akceptowalną przez organizm jest płynna postać. W ten sposób wykazuje on najlepsze działanie terapeutyczne.

Kolagen na stawy dla sportowców

Popularne powiedzenie mówi – sport to zdrowie. Jednak jest to tylko część prawdy, bo intensywny wysiłek w dłuższej perspektywie ma destrukcyjny wpływ na stawy. Szczególnie dotyczy to zawodowych sportowców, którzy jednostki treningowe mają nie tylko intensywne, ale i w dużych ilościach. Tym samym przyczepy, stawy, ścięgna i chrząstki nie zawsze znoszą dobrze mocnych obciążeń treningowych. Dlatego też zaleca się podjąć zawczasu określone działania, które nie doprowadzą do poważnych kontuzji. Jednym z lepszych rozwiązań jest podjęta odpowiednio wcześnie suplementacja kolagenu. Dotyczy to zresztą nie tylko zawodowych sportowców, ale i amatorów. Dzięki temu jeszcze przed poważniejszymi symptomami np. pod postacią dolegliwości bólowych zabezpieczymy swoje ciało przed konsekwencjami intensywnego wysiłku fizycznego.
Co więcej, nie ma tu nawet znaczenia jaką dyscyplinę sportu uprawiamy, bo w każdym przypadku kolagen sprawdzi się doskonale.

Na nasz aparat stawowy składa się szereg pomniejszych mechanizmów, które razem tworzą niezwykle sprawą całość. Przy wsparciu układu mięśniowego jesteśmy w stanie wprawiać w ruch poszczególne kości. Jednak to dzięki tkance łącznej cały mechanizm działa sprawnie. Jest ona opowiedziana za prawidłowe działanie stawów, a do tego wykazuje również zdolności absorbowania wstrząsów redukcję tarć i przeciążeń.

Kolagen na stawy i jego wpływ na regenerację

Wszyscy wiemy, że więzadła, stawy, chrząstki narażone są na zużycie z powodu intensywnej pracy. Idealnym wyborem w tym przypadku jest kolagen, czyli rodzaj białka mający za zadanie dbać o stan tkanki mięśniowej. Tym samym uzupełniając wszelkie braki kolagenu w organizmie wpływamy pozytywnie mobilność stawów i wzrost zakresu ruchu. To prowadzi jednoznacznie do tego, że wszelkie urazy są nam mniej straszne. Każdy, kto ma tego świadomość powinien sięgnąć po hydrolizowaną formę kolagenu np. DuoLife Collagen.

Ważne informacje

Składniki
puree z owoców mango, kolagen morski, siarczan glukozaminy 2KCL ze skorupiaków, siarczan chondroityny z rekina, standaryzowany ekstrakt z aceroli (w tym witamina C), standaryzowany na zawartość krzemu ekstrakt ze skrzypu polnego, ekstrakt z pokrzywy, standaryzowany na zawartość krzemu ekstrakt z pędów bambusa, kwas hialuronowy.
Sposób użycia
25 do 50 ml raz dziennie przed posiłkiem. Przed użyciem każdorazowo wstrząsnąć. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Przechowywanie
preparat przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Po otwarciu przechowywać w lodówce i spożyć do 30 dni. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Dodatkowe informacje
nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Preparat nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zapisz się do klubu DuoLife, zobacz co zyskasz:

Super niskie ceny na wszystkie produkty! Bez zobowiązań.

Follow us on social Media.